vždy je nějaká alternativa

najít toho Pravého – sen a magie záměru vs. realita vztahu

DSCN4068Než se vrhneme na magickou a praktickou stránku věci, pojďme se nejdřív podívat na to, jak „věc nalezení toho Pravého partnera“ vnímají různí lidé.
Nejčastěji jsem se asi setkala s lidmi, kteří vůbec nevěří, že by někdo „Pravý“ mohl existovat. Takže základní dělení je na ty, co se tímto vůbec nezabývají a na ty, kteří věří, nebo si jsou i jistí, že někdo takový tu pro každého opravdu je. Když jsem se ale s některými z nich bavila, tak to vypadá, že pouze malá část z této skupiny si myslí, že by se zrovna jim podařilo toho Pravého najít. Argumentují obvykle statistikou a tím, že neznají nikoho, komu se to povedlo a když náhodou někoho znají, tak jen jednoho, z čehož vyvozují, že to je šťastná výjimka. Proto se pro jistotu vůbec cestou záměru „potkat toho Pravého partnera“ nevydali.
Tím se nám ukázalo další dělení – ti co cestou nalezení toho Pravého jdou a ti co to vzdali.
No a poslední rozdělení je na ty, kteří už našli a na ty, kteří zatím ještě hledají.

Tento článek je jak pro ty, co našli, tak pro ty, co zatím hledají.

Když jsem se v 10 letech, vydala na cestu, netušila jsem, že budu čekat ještě dalších 14 let. Asi by mě to tehdy vyděsilo. Co bylo na mém čekání nejdůležitější, jsou dvě věci. Jednak jsem věděla, že čekám a na co čekám. A druhak jsem si cestou tříbila uvědomění, co od partnera chci, i to, co do vztahu přinesu já sama. Některé aspekty jsem odhalila doslova týden před tím, než jsme se dali dohromady.

První rada pro ty, kteří se pavoukem třídění dostali do skupiny Hledající – rozhodně doporučuji co nejpodrobnější specifikaci partnera. Kdy si prozkoumáte především na základě bývalých vztahů, co vám vadí a už byste absolvovat znovu nechtěli, a stejně tak co potřebujete a zatím jste neměli nebo i měli, ale v kombinaci s vlastnostmi, které vám nesedly. Nebojte se rozšoupnout, veškerou skromnost stranou. Popusťte uzdu své fantazie co nejvíc to jde. Vyjevte si své nejhlubší touhy i nejpovrchnější přání. Co chcete mít společného? Bez čeho se neobejdete? Co se vám vzhledově nejvíc líbí?
Jsou třeba věci, které nevíte, dokud se nepodíváte trochu víc zeširoka. Nejste si třeba jistí typem, co se vám líbí? Pak je možné zjistit vzhledovou charakteristiku například podle spojujících znaků, které má společné mnoho vašich oblíbených herců, zpěváků a lidí co jsou vám velmi sympatičtí obecně. Já jsem tak například zjistila, že vyhledávám určitým způsobem klenuté čelo a vnější koutky očí směřující dolů. Ne že by se mi nelíbili i muži s jiným čelem a očima, ale z nějakého důvodu je tahle kombinace pro mě ideální, protože to klenutí čela na mě vyzařuje mužnost a sílu, zatímco koutky očí směrem dolů, vyjadřují bezpečí a dobrosrdečnost.
Důležité také je, aby ty znaky měly daný význam právě pro vás. Nenechte se zviklat ani inspirovat někým jiným. Protože to, co koutky očí třeba znamenají pro mě, není něco, co by platilo pro všechny. Musíte prozkoumat své vlastní vnímání a co k vám jak promlouvá.

Druhá důležitá věc je, že si ujasníte, co do vztahu vnášíte vy sami. K tomu je potřeba znát sebe sama aspoň do té míry, která vám přináší pocit pevnosti a jistoty. Obojí totiž ve vztahu k ostatním, nejen partnerům, často dostává na frak. Proto je důležitý aspoň základ, ke kterému se můžeme v časech, kdy se cítíme v nějaké oblasti nalomeně, vracet.
Je také třeba vědět, že to co přinášíte a váš potenciál, který můžete dále rozvíjet, má hodnotu. A že tuto hodnotu chcete dále rozvíjet a posouvat, neboť vztah k vývoji dřív nebo později prostě nutí.

Když si tohle všechno ujasníte, nezbývá než vyslat záměr, koho ve svém životě potřebujete a od té chvíle sledovat znamení a vnuknutí, která vás povedou k vaší spřízněné duši.
Jakmile spřízněnou duši potkáte, poznáte to. Nemusí to být nutně láska na první pohled. Nejpozději ale při prvním milování přijde pocit úlevy. Celá vaše bytost se naladí na spojení s druhým a vy cítíte nesmírnou úlevu. Víte, že už nemusíte hledat, že jste našli. Tento pocit může být doprovázen i nějakou obrazovou vizí či slovním doprovodem, ale nemusí. Důležitý je ten pocit, ta jistota a ta úleva, co se vámi rozlije.
I když vás pak časem při společném soužití můžou popadnout na chvíli černé myšlenky a pochybnosti, jestli to je opravdu TO ONO, tak v hloubi víte, že ty pochybnosti nejsou skutečné, že to je jen pokus ega, strachem vás oslabit.

Tím se konečně dostáváme k části, která může pomoci těm, kteří už Toho Pravého/Tu Pravou našli. A těm co ne, do budoucna také.
Je třeba mít na paměti, že přestože jste si sami vystavěli vizi té nejspřízněnější duše do detailů a i sebe prozkoumali co to dá a neustali v práci na sobě, neznamená to dokonalý vztah. Vztah se buduje vlastně neustále. A přestože víte co chcete a víte, co dáváte, nesmíte zapomínat, že všichni jak tu jsme, jsme zranění. Máme v tobě různá zranění a programy, kterými tato zranění kryjeme. A tak i ve vztahu Toho Pravého s Tou Pravou (LGBT prominou zjednodušení), se setkávají dvě zraněné bytosti.
Díky vztahu, tato zranění rychleji, než kdy jindy a kde jinde, vycházejí na povrch.
Poznají se podle sporů, kde některá strana argumentuje logicky, ale něco tam nesedí a při hlubším zkoumání můžeme vidět, že to není opravdovost. Že to je síť představ, kterou utkalo ego, aby obhájilo svou neomylnost a uchránilo pevnost programů před změnami.

Nenechte se chytit. A pokud to jde, nebojujte. Ani se sebou ani s druhým. Čím více světla pustíte na dané téma, tím více se bude pavučina obranné linie rozpouštět, až jednoho dne zmizí úplně. Těmto procesům se nevyhneme, ale ani je nijak zvlášť neurychlíme. Každý má svůj čas a své vnímání a nezbývá, než to respektovat jak u sebe, tak u druhého. U toho pak stále svítit lampičkou záměru vyjasnění. Temnota tak bude postupně slábnout, až ztratí moc úplně a sama se stane světlou hybnou silou, kterou pak můžeme předávat dále, využívat pro sebe a pro vztah, na co se nám zlíbí a co je právě potřeba. Ona nehybná energie se tak dostane ze zmraženého účtu do naší peněženky, kde s ní už můžeme konečně nakládat podle současnosti.


Ať jste v jakékoliv fázi, přeji hodně štěstí. 🙂 A pokud vás některá část článku, který je samozřejmě zestručněný co to dá, zaujala více a chtěli jste si o ní přečíst podrobněji, neváhejte mi napsat do komentáře sem nebo na FB, nebo do pošty. A já napíšu druhý díl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *